Hakkımızda


Geleneksel el örgüsünü kuzey estetiğiyle birleştiren, Trakya’nın şoşonlarına, çetiklerine ve hırka modellerine en tatlı, pastel renkler, en yumuşak, doğal ipliklerle yeniden hayat veren Nananko Knit, hem geçmişten sıcacık bir hatıra hem de geleneği geleceğe taşıyan, heyecan verici bir yeni girişim.

“Nananko, büyükannemin torunlarına seslenirken kullandığı sevgi sözcüğüydü! Eski Makedoncada tay demek. Hep öyle severdi bizi.”

Özgün çizgisiyle çocuk modasında dayanıklı, rahat, çevreye duyarlı, sıcak ve doğal alternatifler arayanlara hitap eden Nananko Knit’e Trakya’nın elişi teknikleri, dünyanın farklı yerlerinden geleneksel örgü motifleri, çocuklar, masallarve doğa ilham veriyor.

Nananko Knit, aynı zamanda sıkı bir arşiv çalışmasının ve bir kadın dayanışmasının ürünü. Hiçbir sentetik madde içermeyen, Türkiye’de üretilen yünlerle, sürdürülebilir ve etik bir moda anlayışıyla yaratılan Nananko ürünleri, geleneksel el sanatlarını yaşatırken kadın emeğini de destekliyor. Aldığınız her Nananko ürünü, Trakya’da bir kadının geçimine katkı sağlıyor. İşlerini gurur ve özveriyle yapan bu kadınların sevgisi ve özeni, ürünlere ayrı bir özgünlük ve sıcaklık katıyor.

Biz Nananko ürünlerini üretmekten mutluluk duyuyoruz; umarız koleksiyonumuz size de mutluluk ve neşe verir!

Koleksiyon

Nananko Knit, tümü elde, sevgi ve ustalıkla üretilen, dayanıklı, organik, GOTS ve OEKO TEX sertifikalı ürünleriyle, bebekler ve küçük çocuklar için hem geleneksel hem şehirli, hem rahat hem sıcak, hem tarz sahibi hem de eğlenceli bir koleksiyon sunuyor.

Gerek dokuma ve iplik kalitesi gerekse yalın tasarımları ve huzurlu, pastel renkleriyle öne çıkan Nananko’nun yaz koleksiyonunda ince iplikli kolsuz elbiseler, pamuklu tulumlar ve ince battaniyeler; kış koleksiyonunda ise kaşmir karışımlı yünlerle hazırlanan hırkalar, kazaklar, tulumlar, kalın dokuma battaniyeler ve uzun kollu elbiseler yer alıyor. Sadeliğiyle dikkat çeken Nananko’da ayrıca en hassas ciltlere anne şefkatiyle dokunan, organik bambu ve pamuklu keseler, ipekli yünden kundaklar, patikler, eldivenler ve bereler de var.